czwartek, 5 stycznia 2012

Jak kolor języka ujawnia Twoje zdrowie


Jak diagnozować z języka
Kolor, faktura i wilgotność języka mówią  co dzieje się wewnątrz ciała.
W wielu terapiach również w  Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (TCM) i naturalnej, język pomaga w diagnozie diagnozie.
"Twój język jest bogato ukrwiony Dzięki stałemu przepływowi śliny, jest stale czyszczony co utrudnia zagnieżdżenie się szkodliwych bakterii w obrębie jamy ustnej..Stan  języka dokładnie odzwierciedla stan zdrowia. W medycynie chińskiej język jest mapą jego knkretne obszary pokazują stan organów. .

Po stanie języka można np. rozpoznać niedokrwistoścć, sinicę - gdy zbyt mało tlenu dociera do płuc, - zakażenia, takie jak grzybica, odwodnienie i nerek, 

Język zdrowej osoby jest koloru różowego, a porusza się swobodnie i jest lekko wilgotny.
Jeżeli język zmienia kolor,  można wykryć brak witamin,złe krążenie,wysoki poziom cholesterolu ,alergię i problemy z trawieniem 

Kiedy język jest blady
Może oznaczać ,że we krwi brakuje hemoglobiny, więc brak żelaza.To często powoduje zmęczenie i senność. Jedz żywność urozmajconą zawierającą dużo żelaza (chude mięso,wątroba) 
Chińskiego zielarza mówi: W tradycyjnej medycynie chińskiej (TCM) oznacza to,  zimno języka i prawdopodobnie brak energii lub uczucie zmęczenia. Biały to kolor elementów metalowych i TCM odnosi się do płuc i jelita grubego. Blady język może wskazywać na problemy w tych dwóch organach. Leczenia ziołami ocieplającymi, takimi jak czosnek, imbir i cynamon.
Kiedy język jest jasno czerwony
 czerwony język sygnalizuje brak niektórych składników odżywczych, zwłaszcza żelaza oraz witamin z grupy B. Żelaza, znajdujące się w czerwonym mięsie, skorupiakach, orzechach i morelach,  niezbędnych do tworzenia czerwonych krwinek i niezbędnych dla energii i witalności.witaminy z grupy B są niezbędne dla przemiany energetycznej, wzrostu komórek i prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Chude mięso, owoce morza, orzechy i suszone morele są bogatym źródłem witaminy B.
Chińskiego zielarza mówi:

W medycynie chińskiej, czerwony język pokazuje ciepło. Kolor języka może wydawać się ciemniejszy w różnych częściach języka odnoszących się do różnych narządów w organizmie. Na przykład, nasada języka może wskazywać na nadmiar ciepła w jelitach. Regulujemy ciepło ochładzającą żywnością , taką jak ogórek, melon wody i zielonej herbaty.
Kiedy język jest purpurowy
 Może to oznaczać, że jest wysoki poziom cholesterolu, który może doprowadzić do problemów z sercem. Fioletowy język może również świadczyć o przewlekłym zapaleniu oskrzeli co zmniejsza skuteczność fal radiowych w doprowadzeniu tlenu do krwi. 
Chińskiego zielarza mówi: Może to oznaczać zastój krwi, słabe krążenie albo za dużo cukru w organizmie, co sprawia, że czujesz się zmęczony i odczuwasz zimno. Oznacza to, że prawdopodobniespożywasz zbyt dużo  zimnych pokarmów i należy stosować w diecie takie dodatki jak imbir,czosnek,kolendra 

Kiedy są  czerwone plamy
 truskawka-jak plaster na końcu języka jest często spowodowane przez gorące napoje. Jednak czerwoną końcówkę języka w połączeniu z krwawiącymi  dziąsłami mogą wykazywać brak bioflawonoidów - biologicznie czynneych znajdujących się w witaminie C, które wzmacniają drobne naczynia krwionośne w skórze i zapobiegają popękanym  żyłkom.
Upewnij się, że napoje nie są zbyt gorące! Dodaj dużo owoców cytrusowych, paprykę, kiwi i owoce do swojej diety.
Chińskiego zielarza mówi: Łaty plamy na języku odzwierciedlają alergiczne konstytucję, skłoność do  egzemy i astmy. 
Kiedy język jest suchy 
 Suchość języka jest często spowodowane przez obrzęk ślinianek - mięsiste worków pękaty pod językiem, gdzie ślina jest produkowana. Często jest to spowodowane stresem. Trzeba zapanować nad regulowaniem stresu zastosować procedury relaksacyjne, takie jak oddychanie czy joga.
Ponadto stymulować przepływ śliny i wypłukiwać ślinowe kanały przez picie octu jabłkowego i cytrynowego rozpuszczonego w szklance wody. Trwałe wysuszenie może być spowodowane przez  zaburzenia immunologiczne
Chińskiego zielarza mówi: suchy język  wskazuje, nadmierne wydzielanie śluzu w organizmie. Jest to spowodowane spożyciem zbyt dużej ilości  mleka i cukru . Stosuj  dobrze zbilansowaną dietę i ogranicz mleko, masło i jaja.

Kiedy powłoka jest biała
 cienką warstwą na języku jest zdrowe i normalne. Ciężkie białe płytki jednak mogą wskazywać na  pleśniawki - zakażenie grzybem w ciepłych, wilgotnych miejscach ciała. Może to być spowodowane przez nadmierne stosowanie środków chemicznych do płukania jamy ustnej lub stosowaniem zbyt wielu antybiotyków. Pleśniawki jamy ustnej mogą wpłynąć na kubki smakowe i powodować  nieprzyjemny zapach.Do czyszczenia jamy ustnej stosujemy preparaty naturalne dwa razy dziennie.
. Wymieszać ocet z dwoma ząbkami czosnku, jedna łyżeczka suszonych szałwii i jedna łyżką stołową miodu wlewamy   do pół litra wrzącej wody. Przechowywać w lodówce i zużyć w ciągu trzech dni.
Chińskiego zielarza mówi: To odzwierciedla stan sysem pokarmowego. Jeżeli język nie posiada powłoki, oznacza to brak enzymów żołądkowych, które rozkładają żywności i układ trawienny nie funkcjonuje prawidłowo. Powłoka języka powinna być cienkie i białe.

Podobne tematy
Pobierz katalog produktów Tiens
http://benefiter.pl/user_files/ksiazka-tiens---profilaktyka_1324760597_1623_1855.pdf
Zajrzyj do Europejskiego Przewodnika Produktów


http://flipflashpages.uniflip.com/2/46144/106432/pub/
2 komentarze:

  1. Po wypiciu zakwasu z buraków czerwonych język mam oczywiście czerwony po za jedym miejscem, gdzie jest białe kółeczko o średnicy 0,5mm. I tak jest zawsze. Nie jest to pleśń lecz odbarwienie języka. Pewnie oznacza schorzenie jakiegoś organu wewnętrznego. Tylko jakiego?

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiedy jezyk jest blady to brakuje żelaza, kiedy jest czerwony to też....
    I te zdania zaczynajace sie od: "Chińskiego zielarza mówi: " ...

    ŻENADA a nie artykuł!

    OdpowiedzUsuń