sobota, 24 kwietnia 2010

Wzorzec wątroby


Choroba dotyka zazwyczaj nie tylko pierwotnie zaburzony Obieg Narządów, ale także obiegi zależne. Na przykład Wątroba atakuje Śledzionę nad którym sprawuje kontrolę, Płuca swojego kontrolera, oraz Nerki swojego rodzica.Jeśli narząd jest silny pierwsze objawy dolegliwości występują zazwyczaj w narządach zaatakowanych.


Jeśli dany narząd jest słaby, a niekiedy w kolejnym  zgodnie z sekwencją szeng. Na przykład słabość Wątroby przy silnych Płucach wywołała objawy niszczącego działania Płuc na Wątrobę, takie jak  depresja drażliwość lub narządów płciowych i zmęczenie. Wynikają one z faktu,że Płuca tłumią czi Wątroby zapobiegając nadmiernej ekspansji. .Opanowanie czi przez Płuca , może zachamować swobodny przepływ czi Wątroby i utrudni wyrażanie uczuć, myśli i pragnień. Ściągająca natura in Płuc  poskramia ekspansywną naturę  jang Wątroby. "Przyduszona Wątroba nie potrafi  regulować równomiernego przepływu czi wewnątrz Śledziony i Żołądka co powoduje zaburzenia perystaltyki (wzdęcia, zaparcia). Jeżeli Wątroba jest odporna ,a Śledziona słaba, agresywna energia Wątroby ogranicza wydajną pracę Śledziony i Żołądka. Żołądek i Śledziona  przestają prawidłowo funkcjonować, pojawiają się bóle i skurcze żołądka i jelit, wzdęcia , brak apetytu, nudności lużne stolce oraz uczucie słabości w kończynach. Jeżeli Wątroba jest silna, a Płuca delikatne, gorące czi Wątroby redukuje nawilżające, rozpraszające i hamujące funkcje Płuc  Kaszel astmatyczny oddech, utrudnione oddawanie moczu, wysypka, swędzenie, zaczerwienienie oczu, oraz wysychanie skóry i błon śluzowych- to oznaki takich zaburzeń.
Jeżli moc Wątroby  powoduje niedobór w Nerkach, to może nastąpić odwrócenie naturalnych zależności, tak jakby dziecko(Wątroba) występowało przeciwko  matce(Nerki) Taki stan jest przyczyną bólów bioder i krzyża i przepukliny dysku, zapalenia narządów płciowych, bezpłodności, wybujałego libido, zapalenia układu moczowego powstawania cyst i guzów w obrębie prostaty, macicy, jajników, i pęcherza moczowego. Nadaktywny Narząd zadaje cierpienie narządom sąsiadującym. Ogólnie rzecz biorąc ogólna sekwencja szeng (przedstawiona również jako relacja rodzic-dziecko), jest  bardziej stabilna niż restrukcjyjna sekwencja ke. Ponieważ Płuca są dzieckiem Śledziony, grozi im niebezpieczeństwo w tym samym czasie, co matce.Jeżeli Wątroba wstrzyma funkcje Śledziony, która przetwarzając pokarm generuje czi i Krew .Płucom zabraknie odżywki. Osłabione Płuca przestają być zdolne do rozpraszania  i poruszania czi. Zastój czi jest przyczyn ą zmęczenia, krótkiego oddechu, podatności na infekcje i przyziębienia, obfitego śluzu w nosie ustach gardle i w klatce piersiowej. Serce jest matką Śledziony. Kiedy cierpi dziecko cierpi również matka. Zaburzenia Śledziony  idą w parze z problemami Serca. Jeżeli Śledziona nie zdoła wystarczająco odżywić krwi, ujawni się niedobór Krwi     Serca (niekiedy wywołujący anemię,  co prowadzić będzie do braku stabilności Serca. To z kolei zakłóci sen, emocje, krążenie i puls .Śledziona nie zdoła także powstrzymać Nerek, a niesprawne Płuca odpowiednio ich wykarmić. Po jakimś czasie pojawią się  osłabienie kręgosłupa, kolan i stawów skokowych, oraz tendencja do obrzęków dłoni stóp i twarzy.. Medycyna chińska definiuje chorobę jako naruszenie wzajemnej zależności , a nie jako odrębną jednostkę. Z problemami wcześniej rozpoznanymi można się uporać zanim przerodzą się one  w złożoną, głęboko zakorzenioną chorobę. Dzięki znajomości tych relacji można prześledzić cały proces chorobowy- od jego żródła  Obiegu Wątroby, po końcowe stadia w rozmaitych organach. Taka analiza stanowi podstawę diagnozowania i programowania w  medycynie chińskiej.

Tagi:  medycynie chińskiej. osłabienie kręgosłupa,  Kaszel astmatyczny,  depresja, Wątroba

Chcesz  pomóc organizmowi zachować równowagę  zajrzyj do Europejskiego Przewodnika po produktach 
Zapytaj zamów
Podobne artykuły
Partner płuc jelito grube
Partner serca jelito cienkie
Ziemia śledziona
Wpływ śledziony na inne narządy
Partner wątroby pęcherzyk żółciowy


dodajdo.com
wstawiamy
.

0 komentarze:

Prześlij komentarz