poniedziałek, 31 maja 2010

Gromadzenie i uwalnianie Krwi

Wątroba spełnia rolę in -gromadzi Krew i rolę jang-rozprowadza :reguluje ilość i ciśnienie Krwi w ciele fizycznym oraz równowagę emocjonalną. Siła wątroby działa do góry i na zewnątrz, unosi Krew i czi w kierunku odległych zakątków głowy i kończyn, ułatwiając w ten sposób pracę Sercu i Śledzionie , które równomiernie zasilają organizm w Krew i Odżywczą Esencję.Zdrowie narządów płciowych-przekazywanie mocy naszej Esencji innej osobie w trakcie prokreacji- również zależy od Wątroby.


Rozprowadzanie czi

Krew odżywia tkanki ciałą i jest żródłem "matką" , czi. Wątroba władając ścięgnami, więzadłami, krótkimi mięśniami, stymuluje i reguluje każdy gest i zmianę położenia naszego ciała.Ruch Krwi i czi, mięśniu , stawów, kończyn, oraz trzewi przesądza o aktywności organizmu

. Jednostajny ruch i sprężyste tkanki świadczą o prawidłowym funkcjonowaniu Wątroby.Niemożność równomiernego rozprowadzania czi jest skutkiem zachwiania sił Wątroby, która nie potrafi rytmicznie gromadzić i uwalniać Krwi.

.Ciało zachowuje się wówczas kapryśnie, a emocje biorą górę nad rozwgą. Przkładowo migreny są przejawem stanu, kiedy Wątroba nie jest zdolna do miarowego gromadzenia, oczyszczania i dostarczania Krwi do oczu, uszu i mózgu, skutkiem czego głowa staje się gorąca i przekrwiona, a dłonie i stopy zimne. Bolesne miesiączki sa rezultatem skurczów macicy wywołanych brakiem dostaw Krwi uwolnionej z Wątroby

Złe krążenie rwi powoduje skurcze mięśni. Kłopoty takie jak zaburzony metabolizm cukru, nagłe wybuchy emocji,nieskoordynowane ruchy, zmęczenie wzroku , niestrawność,odpoczywania po ciężkiej pracy są dowodem niezdolności Wątroby do utrzymywania jednostajnego przepływu czi i Krwi.

Partner Wątroby:Pęcherzyk żółciowy

Pęcherzyk żółciowy tworzy z óbiegiem Wątroby parę jang, częściowo wyręcza ją w regulowaniu czi. Narządy jang przetwarzają i przemieszczają materię, lecz jej nie gromadzą. Pęcherzyk żółciowy wyłamuje się z tej reguły,gromadzi bowiem i wydziela żółć, czystą i niezbędną substancję, która stymulując perystaltykę łądka i Jelit ułatwia procesy przyswajania i wydalania.

Pęcherzyk żółciowy decyduje Wątroba zaś wykonuje. Czystość żółci umożliwia klarowny osąd, jasność postrzegania im yślenia, oraz właściwe roztrzyganie. Jeżeli Wątroba i Pęcherzyk żółciowy żyją w niezgodzie człowiek postępuje nierozważnie,podejmuje pochopne decyzje lub też ogarnia go hamletowska niemoc powzięcia jakiejkolwiek decyzji.

Pęcherzyk żółciowy i żółć można porównać do ciekłego kryształu, przez który niczym przez soczewkę oka, dostrzegamy to co istnieje i to czego możemy się spodziewać, widzimy świat wewnętrzy i zewnętrzny, cała rzeczywistośc. W ten sposób nabyliśmy umiejętność przewidywania. Degeneracja Obiegu Wątroby, sprawia,żę nasze myśli ,świadomość zasnuwają się mgłą. Skutkiem tego mogą być zaćma, jaskra i inne choroby oczu upośledzające widzenie.

Zastój Krwi i Czi

Złe funkcjonowanie Wątroby może prowadzić do zastoju Czi , a w niektórych wypadkach również Krwi. Zastój czi wywołuje uczucie przepełnienia, dolegliwości w kjlatce piersiowej w brzuchu lub głowie, jest przyczyną niepokoju napięcia nerwowego lub flustracji.

Zastój Krwi objawia się zlokalizowanym w jednym miejscu kłującym, przeszywającym bólem. Jeśli stan ten przedłuża się powstają trwałe zgrubienia, zakrzepy guzy, lub rozwija się przewlekłe zapalenie w obrębie klatki piersiowej jamy brzysznej lub miednicy.

Zakrzep lub zgrubienie może nieoczekiwanie pojawicsię lub zniknąć, albo przerodzić się w guz łagodny, lub w zaawansowanym stadim kiedy krew zaczyna się" ścinać"- złośliwym. Stan ten dotyczy zwłaszcza kobiet, miesiączki są nieregularne i skąpe, a krew zawiera dużą ilość skrzepów, tworzą się mięśniaki i nadżerki szyjki macicy lub cysty i guzy jajników. 

Zastałe czi może również blokować Śledzionę ograniczająć jej zdolność do wytwarzania i rozprowadzania Wilgoci i Odżywczej Esencji. Uszkodzenie funkcji Śledziony jest przyczyną koncentracji Wilgotności i zaniku żywotnych sił. Z kolei nadmiatr płynów utrudnia przepływ czi. Ciało broni się wytwarzając wysuszające gorąco, które miesza się z Wilgotnością Wilgotne Gorąco osadza się w miednicy gdzie niszczy i tamuje Krew. 

Po dłuższym okresie prowadzi to do krzepnięcia i niedoborów Krwi. Wilgotne Gorąco w Wątrobie jest sprawcą takich dolegliwości jak:opryszczka narządów płciowych, żółtaczka i zapalenie Wątroby,a także zapalenie prostaty, najądrzy, cewki moczowej lub bolesnych ejakulacji.

Krew zbierana w Wątrobie żywi ścięgna, więzadła ,mięśnie , stawy i oczy. Jeśli Wątroba nie radzi sobie z magazynowaniem krwi, pojawiają się skurcze mięśni, zawroty głowy, drętwienie kończyn, wyschnięte spojówki. Przy nieodpowiedniej regulacji przepływu Krwi, mięśnie i nerwy łatwo ulegają zmęczeniu, a produkty przemiany materii zalegają w jelitach. Zastój krwi i czi w Wątrobie powoduje bóle i nadwrażliwość mięśni oczu i gruczołów( sutek, tarczycy, prostaty, jąder i jajników), oraz wyczerpanie które nie mija nawet po odpoczynku.

 Chcesz  pomóc organizmowi zachować równowagę  zajrzyj do Europejskiego Przewodnika po produktach 
http://flipflashpages.uniflip.com/2/46144/94156/pub/
Zapytaj/Zamów

zdrowietiens@gmail.com
Podobne artykuły
Czi wilgoć i krew
Regeneracja,wzrost i metabolizm płynów
Energia czi
Ustalenie rytmu czi


dodajdo.com

wstawiamy
.

0 komentarze:

Prześlij komentarz